autorka tekstów, kompozytorka,
wokaliska, ilustratorka, projektantka

Z wykształcenia grafik po Akademii Sztuk Pięknych
w Warszawie i muzyk po Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Projektuje i ilustruje najróżniejsze formy grafiki użytkowej tj. książki, plakaty, okładki, albumy cd, murale i wiele innych. Na swoim koncie ma 4 studyjne albumy, nominacje do nagrody Fryderyki, nagrody MTV Music Awards oraz koncerty na najważniejszych Polskich festiwalach.

wykładowca, właściciel i projektant
w DOBRE Studio Projektowe

Absolwent Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, wykładowca / adiunkt na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie w Pracowni Projektowania Modelowego, wykładowca na Akademii – Górniczo Hutniczej w Krakowie na Wydziale Humanistycznym.
W swoich projektach stara się odpowiadać na potrzeby użytkownika poprzez pryzmat problemów używkowych, kulturowych i społecznych. Stawia człowieka jako centralny, najważniejszy punkt dla procesu projektowego, jako źródło i cel dla wszystkich podejmowanych działań projektowych.

projektant 2D i 3D, artysta, wokalista, twórca THE POOR design, Poorex i Pararch

Studiował na ASP w Krakowie i w ESAG w Paryżu. Doktorat z wzornictwa na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie.
Twórca projektu The POOR design (Poorex) w ramach, którego powstało około 200 koncepcji przedmiotów codziennego użytku, prezentowanych na wystawach międzynarodowych. Prowadzi działalność para architektoniczną – Pararch, której celem jest eksplorowanie problemu domu, schronu i noclegu.
Ostatnio realizuje projekt Poorex face skupiający się na zwrocie ku naturze i rzemiosłu. Obecnie zatrudniony
w School of Form Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

dyrektor Łódz Design Festival

Inicjator i współorganizator wielu projektów związanych z przemysłami kreatywnymi, m.in.: konkursu make me!
i konferencji, BiznesUP. Współtwórca Inkubatora Sztuki, fundacji Łódź Art Center i Fotofestiwalu.
Członek zespołu realizującego w Łodzi działania popularyzujące szeroko rozumiane pojęcie odpowiedzialnego wzornictwa. Laureat Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Kategorii Design.

załozyciel 1924us

Założyciel 1924us - niewielkiej agencji brandingowej, której celem jest kultywowanie praktyk z początku XX wieku
z różnych dziedzin wiedzy: fotografii, brandingu, piśmiennictwa, projektowania i tworzenia archiwów.
Agencja zarchiwizowała tysiące dzieł historycznych. Założona jesienią 2009 roku, stworzyła branding dla ponad dwustu firm, tworząc identyfikacje wizualne za pomocą wszelkich możliwych środków opowiadania historii. Projektanci 1924us ręcznie rysują każdy szczegół - nie używają komputerów.

współdyrektor International Master in
Design for Kids & Toys of Poli Desing Milano,
współzałożyciel The Playful Living Room

Studiował filozofię. Pracował dla dużych marek międzynarodowych w charakterze projektanta wyrobów przemysłowych i gier, z drewnem jako wiodącym materiałem jego prac. Zaangażowany był również w planowanie i zarządzanie projektami wizerunkowymi z zakresu projektowania we Włoszech i za granicą. Obecnie pracuje jako m.in jako doradca kreatywny, wykłada również na Politecnico di Milano.
Uważa, że projektowanie pod kątem dzieci i zabawek należy do tych najbardziej strategicznych: im lepsze dzieci tym, w przyszłości lepsi obywatele, a lepsi obywatele to lepsze społeczeństwo, a takie społeczeństwo będzie bardziej szanowało środowisko naturalne.

organizatorzy konkursu
właściciele manufaktury Wooden Story